Компанія КНАУФ є провідним підприємством європейської індустрії виробництва будматеріалів. Вона випускає широкий асортимент продукції для обробки стін, стель та підлог всередині приміщень.

gipsokarton Основною продукцією КНАУФ на більш ніж 100 підприємствах Європи, Північної Америки, а також в Китаї та Ірані є гіпсокартонні листи, металеві профілі, гіпсові перегородки, сухі суміші, полістирол, перліт, устаткування для машинної обробки штукатурних розчинів та ін. Ще в 70-х роках компанія КНАУФ зав'язала перші контакти з українською будівельною індустрією, в основному це було науково-технічне співробітництво з українськими університетами та науково-дослідними інститутами. Тому відразу, як тільки Україна стала на шлях розвитку вільної ринкової економіки, компанія КНАУФ перейшла до тіснішої співпраці, розуміючи, що український внутрішній ринок в цьому столітті отримає потужний розвиток, і тому німецькі підприємства повинні бути представлені на ньому вже сьогодні.

Активна діяльність компанії на українському ринку почалася в серпні 1996 року зі створення дочірньої фірми "КНАУФ - Маркетинг" і створенні в 1997 році спільного підприємства на базі Київського заводу будівельних матеріалів - "Строймак".

"Строймак" був побудований в кінці сорокових років і оснащений поставленої з США в порядку технічної допомоги лінією з виробництва гіпсокартону. З тих пір за 50 років роботи лінія застаріла морально та зносилася фізично. Якість продукції, що випускається різко знизилося, впала її конкурентоспроможність. У 1995 році, в умовах глибокої економічної депресії в Україні виробництво на заводі зупинилося. Гостро стала необхідність модернізації виробничої бази. Однак підприємство необхідних коштів не мало; пошук потрібних капіталів в Україні також не приніс результату.

В кінці 1997 року компанія КНАУФ запропонувала свій проект реконструкції заводу "Строймак". Компанія КНАУФ справила повну технічну реконструкцію цеху з виробництва гіпсокартонних листів, яка була проведена завдяки інвестиціям, що склав більше 30 млн. марок. І вже в лютому 1999-го завод видав першу продукцію. "СтроймакКнауф" став абсолютно новим підприємством, за технологічним оснащенням на рівні кращих підприємств Європи. В цілому на підприємстві зараз працює близько 200 чоловік.

Фірма КНАУФ не обмежує себе тільки виробництвом систем сухого будівництва. Велика увага приділяється навчанню фахівців будівельної галузі сучасним методам сухого будівництва, і саме з цією метою в 1999 році у Києві було відкрито навчальний центр КНАУФ. Наступні інвестиції спрямовуються на створення навчальних центрів в інших містах України. З огляду на зростання інвестицій в будівельну галузь Донецького регіону на базі Донбаської державної академії будівництва та архітектури, напередодні її 30-річного ювілею, 10 січня 2002 року відкривається навчальний центр Кнауф-ДонНАБА. На 2002 рік заплановано сприяння навчальному процесу в середніх спеціальних навчальних закладах та профтехучилищах із застосуванням підручника по сухому будівництву, виданого з грифом Міністерства освіти та науки. На затвердження в Держбуді України знаходяться каталоги технічних рішень по основних систем внутрішнього оздоблення будівель, які полегшать будівельникам і проектувальникам грамотне застосування цих систем на практиці. Підприємницька філософія КНАУФ полягає не в отриманні негайної вигоди, а в довгострокових інвестиціях, які стратегічно вигідні не тільки самій фірмі, а й місту, регіону, країні, в якій працює компанія. Своїм капіталом та наданням ноу-хау компанія КНАУФ робить значний внесок у розвиток української будіндустрії.

Kalendar_2017_shapka

Створюючи надійні робочі місця, компанія КНАУФ сприяє розвитку української будівельної індустрії. На думку компанії КНАУФ це особливо стосується виробництва будматеріалів, які будуть необхідні в першу чергу для ремонту житла. В галузі будівництва нового житла в Україні відзначається тенденція більш широкого використання легких будівельних матеріалів, тобто до сучасних будівельних систем із застосуванням гіпсокартонних листів, а також до сучасної ізоляції, яка як з екологічної, так і з економічної точки зору буде знаходити все більше застосування.

Етапи розвитку фірми Кнауф в Україні:
1996 рік - Кнауф Маркетинг Україна
1998 рік - завод гіпсокартонних плит Кнауф Гіпс Київ
2003 рік - Кнауф Маркетинг Донбас
2003 рік - сировинні кар'єри (Донецька обл.)
2004 рік - Кнауф Маркетинг Івано-Франківськ
2007 рік - цех сухих гіпсових сумішей Кнауф Гіпс Донбас
2006 рік - завод гіпсокартонних плит Кнауф Гіпс Донбас
2007 рік - сированний кар'єр (Тернопільська обл.)
2008 рік - завод гіпсових сумішей Кнауф Гіпс Донбас
2008 рік - завод гіпсових пазогребневих плит Кнауф Гіпс Донбас

Офіційним представництвом КНАУФ в Україні є ТОВ "Кнауф Гіпс Київ", на території України працюють 2 заводи - в Києві і в м.Соледар (Донецька обл.)