В інтерв'ю керуючі партнери компанії КНАУФ Олександр Кнауф і Марфред Грундке дали відповіді на питання про сталий розвиток та його вплив на діяльність свого підприємства.

Knauf - всесвітньо різностороння компанія з численними дочірніми підприємствами та національними компаніями, які в деяких випадках діють автономно. У той же час, у вас є основні керівні принципи, такі як ваші корпоративні цінності. Як ви гарантуєте, що в цілях стійкості всі підприємства, що входять до групи Knauf, діють однаково - як то кажуть, «співають в унісон»?

Манфред Грундке: Я думаю, що будь-які короткострокові дії, які не базуються на стійких параметрах, в кінцевому підсумку, приносять компанії більше шкоди, ніж користі. Наприклад, якщо компанія з групи Knauf буде нераціонально використовувати сировину для економії витрат на видобуток корисних копалин, у неї дуже швидко виникнуть проблеми з місцевою громадою або регіоном. Для нас важливо вести наш бізнес разом з спільнотами в різних регіонах, а не за їх рахунок. Це, якщо хочете, фактор саморегулювання.

Олександр Кнауф: Наші корпоративні цінності - кращий спосіб покласти моральний обов'язок на національні компанії. Діючи таким чином, ми розповідаємо їм, що закладено в ДНК Knauf і як їм діяти з навколишнім середовищем. Я думаю, що це найкраще працює в децентралізованій компанії.

Якою мірою концепція сталого розвитку сприяє інноваціям в Knauf?

Манфред Грундке: Я візьму класичний приклад: технологія десульфуризації димових газів була вперше розроблена спільно Babcock Noell і Knauf. Саме Knauf побудувала перші системи. Пізніше ми відмовилися від машинобудівного бізнесу і повністю зосередилися на виробництві будівельних матеріалів. Що стосується штукатурки, то ми розробили штукатурки, придатні для машинної обробки. Перші в'яжучі речовини для скловолокна і мінеральної вати, що не містять формальдегід, були вироблені Knauf. Цей список можна продовжити. У кожному разі ідея екологічно чистих технологій і сучасних будівельних матеріалів втілювалася в життя, за допомогою інновацій.

Олександр Кнауф: Є внутрішні і зовнішні рушійні сили, які ведуть нас до стійкості. Ми, звичайно, внутрішньо зацікавлені в оптимізації енергоспоживання, наприклад, в нашому виробництві. У той же час наші клієнти постійно запитують нас: як спроектувати будівлі, щоб зробити їх ще більш енергоефективними? Наскільки висока частка вторинного матеріалу в продукті? Таким чином, внутрішні і зовнішні сили об'єднуються і знаходять відображення в наших дослідженнях і розробках.

 

Джерело: https://www.knauf.com/en/subject-area/sustainability/