Утеплення приватного будинку - важливий фактор його енергоефективності. Сучасні теплоізоляційні матеріали дозволяють ефективно захистити будівлю від витоку тепла назовні, тим самим забезпечуючи високий комфорт усередині приміщень, а також скорочуючи витрати на опалення (до 45%!). Що стосується теплого періоду, то утеплення даху і стін, навпаки, дозволяє зберегти прохолоду всередині будинку, захистити внутрішні приміщення від палючої спеки. Ось чому сьогодні без утеплення вже складно уявити собі приватний будинок. Але як правильно вибрати теплоізоляцію і розрахувати потребу в цьому матеріалі? Спробуємо розібратися разом з сайтом Knauf Insulation.

Перш за все, радимо обрати матеріали від відомих і надійних виробників - це стане гарантією якості. Так само як і при виборі будівельної бригади з облаштування утеплення, вибирайте досвідчених фахівців, адже правильне укладання теплоізоляції грає ключову роль для тривалого терміну її служби зі збереженням всіх технічних характеристик, заявлених виробником.

Зверніть увагу на такі показники матеріалу як теплоізоляція, звукоізоляція, пожежна і екологічна безпека матеріалу. Варто відзначити, що мінеральноватна ізоляція вважається одним з кращих звукоізолюючих матеріалів, завдяки великій кількості проміжків між волокнами, що заповнені повітрям.

Перш за все, потрібно визначити, що саме Ви будете утеплювати - дах, зовнішні стіни, перекриття або все перераховане. Врахуйте, що втрати тепла через дах складають 20-30%, а утеплення перекритів дозволить зробити Ваш будинок більш комфортним, в тому числі і за рахунок звукоізоляційних характеристик мінеральної вати.

Для утеплення скатного даху фахівці рекомендують наступні матеріали КНАУФ, а ось ці матеріали рекомендуються для утеплення підлоги по лагам, також можна підібрати теплоізоляцію для утеплення стін (зокрема, під сайдинг).